בעיות שינה?

לכולם מגיעה שינה איכותית

עיניים עצומות לרווחה

כולם יודעים כי שינה טובה דרושה למילוי מצברים, אבל הרבה מאד מאיתנו אנשים לא ישנים טוב בלילה. שינה איכותית חשובה לשמירה על מערכת החיסון, מערכת העצבים ולהתחדשות התאים והרקמות בגופנו. מחקרים מראים ששינה טובה עוזרת לשלוט במשקל, מונעת דיכאון ומחלות קשות ובכלל מועילה מאד לבריאות. כולנו זקוקים לשינה טובה, בדיוק כשם שאנחנו זקוקים למים ולמזון.

האם אתם ישנים טוב בלילה?

בזמנים מתוחים אלה, עלולות להופיע הפרעות שינה גם למי שאינו סובל מכך בזמני שגרה. חלק מתקשים להירדם בלילה, אחרים מתעוררים כמה פעמים ומתקשים להירדם מחדש. הדאגה, הלחץ ואי הוודאות עלולים להשפיע לרעה על איכות השינה של כולנו. חלק מאיתנו מתעוררים מספר פעמים בלילה למתן שתן, גם לזה יש פתרונות ספציפיים.

כנטורופתית אני רוצה לשתף במספר טיפים שיתרמו לשינה טובה. 

בטיפולים האישיים ארחיב על השפעת התזונה, צמחי המרפא ותוספי המזון על איכות השינה.

7 שעות שינה בלילה לפחות

אנשים הישנים די הצורך רמת האנרגיה שלהם עולה ומצב רוחם משתפר פלאים לעומת אנשים הישנים פחות מידי ומסתובבים עייפים ועצבניים.

לישון ולקום בבוקר בשעות קבועות

השעון הביולוגי הפנימי שלנו הוא אחד השעונים המתוחכמים שיש. שינה בשעות קבועות נחוצה כדי לשמור ולחזק את השעון הפנימי המווסת את החיים שלנו.

הקפידו על חושך מוחלט

הגיפו תריסים כך שלא יאפשרו לקרני האור לחדור מוקדם מידי בבוקר. כבו את כל האורות והסתירו את האורות הקטנים של מכשירי החשמל. החושך משרה על המוח רגיעה וגורם לגוף להפריש את הורמון השינה החשוב, מלטונין.

היפרדו מהמסכים מחוץ למיטה

על מנת להקל על ההירדמות בלילה מומלץ להיפרד מהמסכים לפחות שעתיים לפני השינה. להירדם עם טלוויזיה ברקע או טלפון ביד הוא הרגל גרוע המשפיע על איכות השינה שלכם. קריאת ספר והאזנה למוזיקה נעימה יעזרו לכם להירדם בקלות.

טלפון הסלולר מחוץ לחדר השינה

השתמשו בשעון מעורר ולא בטלפון הנייד. אם אתם משתמשים בטלפון כשעון מעורר הוא יעיר אתכם בבוקר גם כשהוא על מצב טיסה, כך תחסכו לעצמכם קרינה מיותרת.

תרגלו נשימות עמוקות

לקראת השינה נסו לרוקן את הראש ממחשבות. הרגיעו את הנשימה והתרכזו רק בנשימות עמוקות וארוכות למשך כמה דקות.

לסיכום

הקפדה על שינה איכותית מסייעת להימנע ממחלות, משפיעה על מצב הרוח ואפילו יכולה לעזור לכם להאריך ימים.
קחו אחריות על השינה, עכשיו יותר מתמיד.

בכל שאלה על הפרעות שינה, קשיי הירדמות או התעוררויות מרובות במהלך הלילה, פנו אלי ואשמח לעזור

טל דיסקין | נטורופתית N.D

עקבו אחרי

Tal Diskin | Naturopathy

בכל בעיית שינה, פנו אלי ואשמח לעזור

    לייעוץ ראשוני או לתיאום פגישה

      Tal Diskin | Naturopathy